Literacki zawrót głowy na Dzień Ojca

Nasi bliscy to osoby, którym pragniemy okazywać zainteresowanie i uczucie na co dzień. Szczególną wagę przykładamy do tego w specjalne dni będące świętami, takie jak: urodziny, imieniny, gwiazdka czy też Dzień Ojca. Wbrew pozorom odpowiedni prezent dla taty to nie taka prosta sprawa, a jego wybór często spędza sen z powiek dzieciom w różnym wieku. Na co warto zwrócić uwagę, by móc być pewnym, że podarunek spotka się z zadowoleniem?

Prezent idealnie dopasowany

Oczywistym jest, że do każdego prezentu należy podejść indywidualnie. Istnieją prezenty mniej lub bardziej uniwersalne, w przypadku których ryzyko niezadowolenia jest bliskie zeru. Bardzo dobrym rozwiązaniem są książki, w przypadku których mamy ogromne pole do popisu i możliwość wyboru spośród rozmaitych gatunków literackich, autorów polskich, jak i zagranicznych, oraz zróżnicowanych półek cenowych.

Naturalnym pomysłem wydaje się zakup książki autora, którego tata lubi czytywać. Mamy wtedy niemalże pewność, że i ta pozycja przypadnie mu do gustu, wpisując się w jego upodobania i styl, z którym jest już zaznajomiony.

Zakup książki autora, którego obdarowywany jeszcze nie zna, jest natomiast obarczony pewnym ryzykiem, ale jest ono zdecydowanie warte podjęcia. To rewelacyjna okazja do zapoznania się z twórczością z którą wcześniej nie miało się styku, a która może stać się początkiem fascynacji danym autorem. Nie zaszkodzi spróbować!

Książka specjalnie dla taty

Kiedy kwestia autora została rozstrzygnięta, możemy zastanowić się nad odpowiednim gatunkiem literackim. Ciekawym i nieco przewrotnym pomysłem mogą być rozmaite poradniki, również (a może i zwłaszcza) te, dotyczące rodzicielstwa, takie jak „Jak być tatą i nie zwariować”, bądź nieco poważniejsza opcja – książki naukowe zgłębiające wiedzę z danej branży, w której pracuje ojciec. Warto poszerzać swoje horyzonty, więc pozostając w temacie nauki, nie zaszkodzi polecić również książek do nauki języków obcych. Kto wie, może wspólnie odkryjecie pasję do języka norweskiego?

Dla ojców, którzy lubią dreszczyk emocji doskonale nadadzą się kryminały, thrillery i książki sensacyjne. Nie brakuje wśród nich pozycji, które czyta się z zapartym tchem, od deski do deski. Wartymi uwagi publikacjami są: „Listy zza grobu” Remigiusza Mroza, „Nieznajomy” Harlana Cobena, czy też thrillery medyczne autorstwa Tess Gerritsen.

Fanom politycznych rozgrywek najwyższych lotów z pewnością spodoba się seria książek „House of Cards”, której autorem jest Michael Dobbs i na której podstawie został nakręcony głośny i niezwykle popularny serial o tym samym tytule.

Przepis na zadowolenie

Różnorodność rynku literackiego czyni wybór odpowiedniego prezentu prostym i skomplikowanym zarazem. Jest to jednak zadanie w pełni wykonalne – wystarczy jedynie dobrze zorientować się w gustach taty, przejrzeć ofertę księgarni, kupić wybrane pozycje a potem już tylko obserwować radość z otrzymanego prezentu!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *