Nagrody książkowe dla przedszkolaków

Czytelnictwo powinno być propagowane już od najmłodszych lat. Książki na nagrody dla przedszkolaków to jednak wcale nie taka łatwa sprawa. Oto kilka propozycji książkowych, z których każdy przedszkolak się ucieszy:

„Kicia Kocia na pikniku” – Anita Głowińska

Główną bohaterką jest odważna i ciekawska kotka. Tym razem Kicia Kocia i jej przyjaciele przygotowują się na piknik. Która pociecha nie uwielbia małych zwierzątek, a w szczególności kotków? Są milutkie, puszyste, wzbudzają zaufanie. Kotka ma zawrotny charakter, jest rezolutna, szuka przygód, chce się bawić, rozwiąże każdą zagadkę. Julianek, Adelka, Pacek i oczywiście Kicia Kocia zbierają wszystkie potrzebne rzeczy na piknik. Wierzą, że niczego nie zapomnieli. Trzeba jeszcze wymyślić zabawy, które zajmą zwierzętom czas, ale na pewno jest ktoś, kto świetnie się tym zajmie. Co może zdarzyć się jeszcze na wspólnym spotkaniu na łonie natury? Książka Anity Głowińskiej niezwykle pobudza wyobraźnie najmłodszych.

„Bajki dla malucha – Entliczek pentliczek” – Jan Brzechwa

Ta pozycja jest tak zwanym „musisz mieć” – musi mieć ją w swojej biblioteczce każdy przedszkolak. Seria zawiera najpopularniejsze polskie wiersze, które poznaje każdy z nas, gdy jest mały. Takie wydanie zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mnóstwo kolorowych obrazków, zabawna i pouczająca poezja – dzięki temu nawet najstarsi przypomną sobie czasy swego dzieciństwa.

„Proszę mnie przytulić” – Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz

Czy ktoś umie odpowiedzieć na pytanie jak powinien wyglądać udany dzień? Tata Niedźwiedź zdradził swojemu Synkowi Niedźwiedziowi, że to przytulenie sprawia, że dzień staje się lepszy, a uśmiech sam pojawia się na pyszczku. Tak właśnie rozpoczęła się jedyna w swoim rodzaju przygoda syna i ojca. Wyruszają w podróż po lesie, każdą napotkaną istotę przytulają. „Proszę mnie przytulić” to opowieść pełna humoru i mądrych postaw. Okazuje się, że prosty gest może wszystko zmienić.

„Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód” – Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński

Znakomita nagroda książkowa dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Rymowanki, które zachwycą od pierwszej strony! W środku znajdują się ilustracje pełne szczegółów, opisy i ciekawostki z życia i pracy pszczół: produkowanie miodu. To książka głównie do oglądania, rozwiązywania zagadek i opowiadania. Lektura sprawia, że maluch uczy się spostrzegawczości, chce wiedzieć więcej o świecie, o przyrodzie, świetnie spędzać czas z kolejnymi książkami z tej serii.

„Chwyć bajeczkę! Masza i Niedźwiedź. Kto się nie…” – Marta Jamrógiewicz

Czas poznać nadzwyczajne przygody dwójki przyjaciół: Maszy i Niedźwiedzia! Zwierzę uwielbia rozwiązywać krzyżówki, a Masza nie może usiedzieć w jednym miejscu, wszystkiego musi dotknąć, spróbować. Masza ciągle chce, żeby Niedźwiedź się z nią bawił. I co teraz biedny ma począć? Zaczyna się gra w chowanego. Czy uda się mu przechytrzyć dziewczynkę? Zapowiada się świetna zabawa.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *